شیر شتر پروتئین های محافظتی زیادی دارد که خواص ایمنی زایی ، ضد باکتریایی و دارویی به آن می دهد. شیر شتر به خاطر وجود مواد مغذی و خواص درمانی ، مملو از آنتی بادی ها و ترکیبات ضد سرطانی بوده و به خاطر وجود انسولین بیشتری نسبت به شیر گاو ، گزینه ای مناسب برای افراد دیابتی ، رژیمی و حساس به لاکتوزمی باشد. این شیر عوامل دارویی بسیار زیادی دارد. پروتئین لاکتوفرین در این شیر که ده بار بیشتر از شیر گاو بوده، دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد ویروسی و همینطور دارای قابلیت مبارزه با بیماری هایی مثل سرطان ، آلزایمر ، هپاتیت C ، سل ، زخم معده ، دیابت و ایدز است.
به دلیل این که شتر در مناظق کویری و به دو راز آلاینده ها زندگی کرده و از مواد غیر طبیعی تغذیه می کند، تولیدات این حیوان را می توان به عنوان محصولات تمام ارگانیک در نظر گرفت.
طعم شیر شتر مثل سایر چهارپایان شیرین بوده و با توجه به کم بودن چربی آن نسبت به شیر گاو و گوسفند، می تواند جایگزین خوبی برای افراد حساس به شیر گاو باشد و مصرف همیشگی آن علاوه بر بهبود دیابت ، کنترل فشار خون ، گرفتگی عروق و پوکی استخوان در درمان بیماری های لاعلاج بسیاری موثر می باشد.
ویتامین ها و مواد مغذی شیر به اندازه ای است که از آن به عنوان یک غذای کامل به حساب می آورند. به همین علت سازمان جهانی غذا و دارو، یک لیوان شیر شتر را معادل یک وعده غذایی کامل معرفی می نماید.
درمان برخی بیماری ها بوسیله شیر شتر
بیماری های معدوی
شیر شتر به حالت تخمیری جهت درمان زخم معده، اسهال، یبوست، بی نظمی های بدن، زخم ها و همچنین جهت افزایش قدرت باروری تخمدان ها نیز به کار می رود.همچنین تحقیقات نشان داده که در صورت مصرف همزمان شیر شتر با شیمی درمانی ، این عمل دارای نتایج بهتر و اثرات جانبی کمتری خواهد بود.
دیابت
شیر شتر حاوی ترکیبی است که مانند انسولین عمل می نماید. مواد موجود در شیر شتر سبب تنظیم قند خون بیماران شده و می تواند بعنوان دارویی بدون عوارض جانبی مورد استفاده قرار گیرد.
سل
شیر شتر می تواند اثرات مثبت و قابل توجهی در بیماران مبتلا به سل ایجاد کند. در یک مطالعه بر روی بیمارانی در هند که به مدت 7-8 سال بیماری سل داشتند انجام گرفت، رژیم غذایی شیر شتر به میزان یک کیلو در شبانه روز به این بیماران تجوزیر گردید. در پایان آزمایش هیچگونه سرفه ، دفع خلط ، تنگی نفس و درد قفسه سینه در این افراد مشاهده نشد.
جوان سازی پوست و اثرات ضد چروک
از شیر شتر می توان کرم تهیه کرده و آن را می توان به عنوان ماده ای مرطوب کننده مورد استفاده قرار داد. بر این اساس ظرف شش ماه، اثر مرطوب کنندگی یا سرخ کنندگی یا درخشان کنندگی پوست پس از استفاده از کرم شیر شتر ملاحظه می شود.
تقویت چشم
نوشیدن این شیر سبب تقویت چشم می گردد و در قدیم طبیبان سنتی دستور در چکاندن این شیر را در چشم می دادند.
تنگی نفس و بیماری کبد
نوشیدن این شیر با شکر سرخ برای رفع تنگی نفس و باز شدن گرفتگی ها و همچنین رفع خشکی کبد و از بین بردن ورم های سخت درون بدن مفید بوده و اختلالات کبدی را از بین می برد.
موارد دیگر
شیر شتر علاوه بر تمامی موارد فوق برای بیماریهای طحال ، بواسیر ، جاری شدن ادرار و حیض و همچنین تقویت نیروی جنسی مفید است. درطب سنتی علاوه بر آن، مصرف شیر شتر برای درمان کبد چرب ، اگزما ، چربی های زیر پوستی ، رفع بی اشتهایی و ... توصیه می گردد.
ویژگی های جانبی شیر شتر
یکی از ویژگی های مهم شیر شتر ، سرعت فساد پایین آن می باشد، بطوریکه بدون وسایل سرمایشی ، کیفیت خود را در دمای 4 درجه به مدت 12 روز و در دمای معمولی اتاق به مدت 48 ساعت و حتی بیشتر نگه می دارد. در حالی که شیر گاو در دمای اتاق طرف مدت 12 ساعت ترش می گردد.