مواد خمیر:
زرده تخم مرغ 3 عدد
تخم مرغ کامل 1 عدد
نمک 1 قاشق چای خوری
زعفران آب کرده 1 قاشق غذاخوری
آرد سفید گندم 450 گرم
سرکه 1 قاشق چای خوری یا 3/1 قاشق چای خوری جوهر لیمو یا سرکه
آب گرم 1 فنجان
روغن مایع 2 قاشق غذاخوری

مواد داخل خمیر:
خلال هویج 100 گرم
خلال کرفس 100 گرم
خلال فلفل دلمه ای 100 گرم
پیاز خلال شده 50 گرم
جوانه ماش یا گندم 100 گرم
کنسرو ذرت 50 گرم
خلال سینه مرغ 100 گرم
آرد (نشاسته) ذرت 1 قاشق غذاخوری
سس سویا 2 قاشق غذاخوری
سس تند 1 قاشق چای خوری
روغن مایع (ذرت) 2 قاشق غذاخوری

آرد سفید را در ظرف ریخته و نمک اضافه می کنیم. در ظرفی دیگر زرده ها را همزده و تخم مرغ کامل را نیز به آنها اضافه می کنیم و هم می زنیم. آب را به آن اضافه می کنیم. زعفران و سرکه را نیز اضافه کرده و مخلوط را به آرد اضافه می کنیم.
روغن را اضافه می کنیم و با دست چنگ می زنیم تا سفت شود. آنرا کاملا ورز می دهیم. خمیر می بایستی مانند شیشه کاملا نرم و صاف و یکنواخت شود. خمیر را حدود 5 دقیقه ورز داده تا به دست نچسبد و سپس حدود 10 دقیقه بماند. آنرا داخل پلاستیک قرار می دهیم تا خشک نشود.
هویج، فلفل، پیاز و کرفس خلال شده را داخل آب جوش می ریزیم. پس از چند دقیقه سبزیجات را از صافی عبور داده و در آب سرد می ریزیم.
خمیر را با وردنه صاف و نازک کرده و دایره هایی به قطر حدوداً 10-15 سانتی متر از آن درآورده مجدداً با وردنه نازک می کنیم به صورتی که بصورت بیضی در آیند. سبزیجات را از آب درآورده و در روغن تفت می دهیم.
جوانه ماش و کنسرو ذرت را به آن اضافه کرده و تفت می دهیم. سس سویا و سس تند را اضافه می کنیم. گس از تفت دادن درون ظرفی می ریزیم. با قلم کمی آب روی خمیرها می کشیم. مواد را در وسط آن می گذاریم. خمیر را تاکرده و بصورت لوله در می آوریم، بصورتی که همه جای آن بسته باشد. آن ها را درون روغن قرار داده و سرخ می کنیم.
برای تهیه سس تند و شیرین می بایستی سس کچاپ+سس تند+آب جوش+سرکه+عسل+کنجد را با هم مخلوط نموده و در کنار غذا قرار می دهیم