نیروی فشاری وارده به دیواره سرخرگها (با ورود خون بداخل سرخرگها در اثر پمپاژ قلب)، فشارخون نامیده میشود. به عبارتی دیگر فشار خون یعنی فشاری که خون در هر انقباض عضله قلب به دیواره سرخرگها وارد می‌کند.
فشار خون دارای یک میزان ماکزیموم (فشار خون سیستولی) و یک میزان مینیموم (فشار خون دیاستولی)می‌باشد. در هنگام تعیین و گزارش فشار خون هر دو میزان باید ذکر شود. این میزانها بیشتر بر حسب میلیمتر جیوه (در عوام سانتیمتر جیوه) گزارش می‌شود. گزارش فشار خون بصورت عدد کسری است که صورت آن فشار خون سیستولی یا ماکزیمم و مخرج آن فشار خون دیاستولی یا مینیمم می‌باشد.مثل ۸۰/۱۲۰

فشار بالا بروی عروق مغز باعث ایجاد سکته مغزی می گردد و باعث کاهش عملکرد کلیه ها خواهد شد. همچنین برروی قلب اثر کرده و سبب تسریع در ایجاد گرفتگی عروق قلب و سکته قلبی می شود.
فشار خون بر اساس مقدار و میزان خطری که برای سلامتی افراد دارد به چند دسته تقسیم می شود:
1. فشار خون نرمال ; کمتر از 80/120 میلیمتر جیوه
2. قبل از ابتلا به فشار خون 130-89/120-80 میلیمتر جیوه
3. فشار خون- خفیف 159-99/140-90 میلیمتر جیوه
4. فشار خون - متوسط 179-109/160-100 میلیمتر جیوه
5. فشار خون شدید 180 / 110 میلیمتر جیوه

عوامل افزایش فشار خون
فعالیت کم ، چاقی ، مصرف نمک زیاد ، مصرف فست فودها همه از عوامل تشدید فشار خون هستند.
افراد با فشار خون بالا باید از ریختن نمک روی غذا به شدت اجتناب نمایند و بطور کلی نمک از روی میز غذا حذف شود. حذف نمک روی میز بشدت به کاهش فشار کمک خواهد کرد.
بزرگ ترین تولیدکننده چینی در ایران:
سابقه ظروف سفالینه و آبگینه در کشورمان به حدود هفت هزار سال و ظروف چینی در کشور چین که زادگاه ظروف چینی است به هزاران سال قبل می رسد که نمونه های آن در موزه ها و مراکز علمی جهان موجود است.
فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله ایرانیان همواره شاهد میهمان نوازی این قوم آریایی بوده است، از گذشته تا کنون ایرانیان در هر خطه سرزمین همواره میهمان را عزیز و بر خود مقدم شمرده و تامین آرامش و راحتی وی بر ایشان حائز اهمیت بوده است.
بنیان گذار کارخانجات صنعت چینی زرین جناب آقای مهندس عباسعلی قصاعی، فارغ التحصیل رشته مهندسی سرامیک از دانشگاه دولتی نورنبرگ هستند. ایشان از سال 1350 شروع به کار کرده و از سال 1357 اقدام به پیاده و توسعه مدرنترین خط مکانیزه تولید ظروف چینی از آلمان نمودند. در سال 1366 فاز اول کارخانه صنایع سرویس چینی زرین ایران را در اصفهان با همکاری برادر خود راه اندازی نمودند.
هم اکنون شرکت صنایع چینی زرین ایران با بیش از 1200 نفر پرسنل به عنوان یک شرکت پیشرو و مبتکر صنعت چینی در جهان به شمار می آید.
همواره چینی زرین ایران کوشیده تا با بهره گیری از آخرین متد ساخت ظروف چینی در جهان، با تولید و عرضه محصولاتی با کیفیت و ظریف و زیبا، زمینه را برای پذیرایی بی نقصی در خور شاٌن و منزلت میهمان ایرانی فراهم آورد و احساس خوشایندی از رضایت در وجود میزبان را برانگیزد.
امیدواریم توانسته باشیم نماینده شایسته ای از فرهنگ غنی میهمان نوازی ایرانی باشیم.