خرید سرویس چینی یکی از کارهای اصلی در هنگام خرید جهیزیه هست که ممکن است دقت و وقت زیادی را از شما بگیرد. برای خرید سرویس چینی هم مانند هر خرید دیگری نیازمند حداقل اطلاعاتی در زمینه سرویس چینی هستیم تا خرید خوب و رضایت بخشی داشته باشیم.
در این مقاله چند مورد را متذکر می شویم تا با در نظر گرفن آن، سرویس چینی خوب و مرغوبی خریداری کنید. با ما همراه باشید :
فرم و نقش و نگار ظروف چینی
اولین نکته هنگام خرید سرویس چینی، فرم ظرف چینی و نقش و نگار آن است. بنابر این لازم است در هنگام انتخاب به زیبایی فرم، رعایت اصول ارگونومی در طراحی، کاربردی بودن ظروف و به موازات همه اینها به رنگ و نقش دلخواه خود توجه نمایید.
به خاطر داشته باشید که ظروف چینی سالیان دراز مهمان خانه شما هستند و رقم زننده خاطرات خوشی از جمله مهمانی ها و سالگرد ازدواج و ... هستند. اگرچه گرفتن مشاوره از نزدیکان در این انتخاب به شما کمک می کند، ولی نهایتا ظروف چینی سرویس جهیزیه شما می بایست مطابق میل و سلیقه خودتان خریداری گردند. پس به سلیقه خود اعتماد داشته باشید و اجازه ندهید دیگران شما را در انتخاب طرح محبوبتان مردد کنند.
اصولا برای مراسم رسمی و پذیرایی از میهمانان خاص از رنگها و نقوش کلاسیک و برای استفاده روزمره در منزل از سرویس های چینی با رنگهای شاد و اشتها آور استفاده می شود.

سرویس چینی

کیفیت سرویس چینی
بعد از زیبایی باید به کیفیت سرویس چینی نیز توجه داشت. مواردی از قبیل سبکی، شفافیت و نورگذری، استقامت در برابر ضربه و شوکهای حرارتی، قابلیت استفاده در مایکروویو، ثابت ماندن طرح و نقش پس از شستشو در ماشین ظرفشویی و بهداشتی بودن ظروف، از آن جمله اند.
سرویس های چینی با کیفیت، معمولا خصوصیات زیر را دارند:
Ο سبک و در عین حال بسیار سخت
Ο مقاومت و سختی لعاب و بدنه در برابر خط و خش و استقامت لبه در مقابل ضربه که معمولا موجب لب پر شدن ظرف می گردد
Ο در مقابل شوک های حرارتی مقاوم بوده و در درجه حرارت بالای فرهای خانگی و صنعتی دچار ترک خوردگی نمی شود
!! علاوه بر این توجه به استانداردهای کیفی محصولات نظیر گواهینامه CE اتحادیه اروپا می تواند معیار مناسب دیگری برای تشخیص مرغوبیت سرویس چینی باشد.

برند ظروف چینی
یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید سرویس چینی، توجه به نام تجاری و برند محصول می باشد. با وجود محصولات متفرقه در بازار امروز که اتفاقا از تنوع بسیاری نیز برخوردارند، خرید ظروف چینی صرفا به دلیل طرح و نقش زیبا یا قیمت پایین می تواند تجربه خرید خوبی را بهمراه نداشته باشد و اعتماد کردن به برندهای باسابقه چینی که در طول سالها کیفیت محصولات و خدمات پس از فروش خود را حفظ کرده اند و از محبوبیت بیشتری نزد مصرف کنندگان خود برخوردارند، مانند سرویس چینی زرین انتخاب معقولانه ای خواهد بود.

قابل شستشو بودن ظروف چینی در ماشین ظرفشویی
در زندگی و دنیای هوشمند امروزه کمتر کسی ظروف چینی را به صورت دستی می شوید و این کار دیگر با ماشین ظرف شویی انجام می پذیرد.
بنابراین چنانچه قصد دارید از سرویس چینی خود برای یک یا چند نوبت در روز استفاده کنید توصیه می کنیم جهت حفظ درخشندگی و زیبایی طرح آن از سرویس های قابل شستشو در ماشین ظرفشویی انتخاب نمایید تا در طول زمان با مشکل کم رنگ یا پاک شدن طرح روی ظرف مواجه نشوید.

بهداشت ظروف چینی
ظروف چینی نسبت به سایر انواع ظروف غذاخوری، بهداشتی ترین نوع ظروف محسوب می شوند، ولی بعضا در تزئین بعضی انواع ظروف ممکن است از فلزات سنگین (نظیر سرب و کادمیوم) برای ایجاد ظاهری براق به صورت کاذب استفاده گردد که برای سلامت انسان مضر است.
به همین دلیل بهداشت ظروف چینی نیز به اندازه بهداشت مواد غذایی مورد مصرف در آنها اهمیت دارد. این امر معمولا توسط اداره بهداشت و استاندارد کشورها کنترل می گردد. لذا لازم است در هنگام خرید سرویس چینی به وجود علامت بهداشت و استاندارد روی بسته بندی این ظروف توجه فرمایید.

سرویس چینی
تنوع و تعداد ظروف چینی
هنگام خرید سرویس چینی تا جایی که امکان دارد از خرید اقلام غیر ضروری خودداری کنید. این کار فقط هزیه تراشی است. سرویس جهیزیه ای که خریداری میکنید به تعداد کافی از اقلام ضروری سرویس های غذاخوری، چایخوری و ... را دارا باشد. (اقلامی نظیر: دیس با ابعاد مختلف, سالادخوری، ظرف سوپ خوری ، فنجان و نعلبکی ...).

خرید ظروف چینی براساس تعداد مهمانان
چنانچه قصد پذیرایی از بیش از6 یا 12 نفر میهمان را در یک نوبت داشته باشید، می بایست سرویسی را انتخاب کنید که امکان سفارش اقلام تکی یا سرویس های تکمیلی از اقلام پرمصرف آن نظیر بشقابها را داشته باشد. در اینصورت علاوه بر اینکه از خرید دو یا چند سرویس یکسان با اقلام کم مصرف تکراری (مثل ظرف سوپخوری، قندان، قوری و ..) خودداری می کنید، به تعداد کافی هم از اقلام پرمصرف نظیر بشقابها در اختیار خواهید داشت.
سرویس چینیقیمت ظروف چینی جهیزیه
قیمت ظروف چینی جهیزیه، از دیگر ملاحظات مهم در خرید سرویس جهیزیه است. بارها شاهد بوده ایم که یک سرویس چینی فقط به دلیل مارک خارجی روی آن به قیمت گزافی در بازار عرضه می گردد و این در حالی است که سرویس چینی تولید داخل مانند سرویس چینی زرین، علی رغم قیمت مناسب سالها است که به سراسر دنیا صادر شده و از استقبال خوبی در بازارهای اروپایی برخوردار بوده اند.

چنانچه قصد خرید سرویس چینی زرین دارید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی خورجینک می توانید از تنوع بالای ظروف چینی موجود در سایت دیدن کنید و بنابر نیاز و سلیقه خود بهترین گزینه را سفارش دهید. سرویس چینی مورد نظر شما در کوتاه ترین زمان ممکن به دست شما خواهد رسید.