شرکت در روزهای نخستین قرن بیستم میلادی تاسیس شد، اکنون بیش از ۶ هزار کارمند داشته و درآمد آن در سال ۲۰۱۴ میلادی، بیش از ۲ میلیارد یورو برآورد شد. برای آگاهی از جدید ترین فعالیت ها و محصولات و خدمات این شرکت به درگاه دلونگی مراجعه کنید.

جوزپه دلونگی، در سال ۱۹۳۹ میلادی در شهر ترویسو ایتالیا به دنیا آمد و اکنون با ۳.۶ میلیارد یورو ثروت، در فهرست میلیاردهای اروپا و جهان قرار دارد. او در دانشگاه CA FOSCARI در شهر ونیز تحصیل کرد و از جمله شخصیت های فرهنگی و اقتصادی و صنعتی برجسته این کشور به شمار می رود.

دلونگی،‌ همچون گوچی و آرمانی، اعتبار صنعت ایتالیا است. هر جای دنیا، نام دلونگی به ذهن برسد، طعم قهوه ساز ایتالیایی به مشام عاشقان قهوه می رسد.

گویا خاندان دلونگی، همه در کار قهوه بوده اند که میراث آنها، برای نسل های پس از خود، قهوه بوده است و بس! اما دلونگی ها، قبل از ورود به دنیای صنعتی و قهوه، چوب بر بودند.

زندگی جوزپه دلونگی
کارآفرین الهام بخش و خود ساخته قصه ما، جوزپه دلونگی است. او در شهر رویایی ونیز متولد شد و همان جا نیز تحصیل کرد. تولدش مصادف شده بود با آغاز دومین جنگ خونین جهانی و قطعا اوضاع و احوال ایتالیای آن دوران نیز همچون سایر نقاط اروپا، حال خوشی نبوده است. تولید هیزم در کارگاه چوب بری خاندان دلونگی سبب شده بود که درآمد این خانواده از طریق همین کارگاه بگذرد.

این کارگاه کوچک، با بزرگ شدن جوزپه و اتمام تحصیلاتش، از نیمه دوم قرن بیستم، به کارخانه ای مجهز و بزرگ تبدیل شد به گونه ای همانطور که در ابتدای گفتار گفتیم، تولید قطعات دستگاه های حرارتی و گرم کننده نیز به برنامه کاری آن ها اضافه شد. گر چه جوزپه، در دانشگاه کافوسکاری ونیز، درس اقتصاد خوانده بود، اما به صنعت و کار صنعتی علاقه نشان داد و همین عامل سبب شد تا بتواند، موسس یکی از غول های صنایع خانگی اروپا شود.

جوزپه، دانش آموخته رشته اقتصاد پس از ۱۰ سال کار، از سال ۱۹۶۲ میلادی، کم کم خودش را نشان داد. او برند جی.دلونگی De’Longhi را ثبت کرد تا با این عنوان، لوازم خانگی تولید کرده و به فروش برساند. اولین محصولی که با این برند تولید کرد، در واقع یک رادیاتور برقی با مخزن روغن بود.

این رادیاتور که در سال ۱۹۷۳ میلادی برای مصارف خانگی تولید شــد، تماما از نیروی برق کمک می گرفت و مخزن روغن آن به عنوان نگهدارنده حرارت عمل می کرد. دو ســال پس از آغاز این کار تازه، از آنجایی که تجربیات آکادمیک او در تمامی ســال های کار در کارخانه همراه او بود، تصمیم گرفت که برای گسترش کار یک بخش تحقیق و توسعه به شرکت اضافه کند.

با کمک گرفتن از اطلاعات تازه، او در سال ۱۹۷۸ میلادی، توانست خط تولید دلونگی اسپیای را که حالا با همان نام دلونگی شناخته می شود،  راه اندازی کند. تا اینجای کار هم با وجود توسعه کار، خط اصلی همان خط خانوادگی بود، تمرکز بر تولید وســایل گرمایشی، بعد رفته رفته سیستم های تهویه مطبوع هم به تولیدات شرکت اضافه شد.

بعد از مدتی او شروع به معرفی انواع لوازم خانگی الکتریکی تولید دلونگی کرد؛ از جمله دستگاه سرخ کن برای استفاده خانگی. با این محصولات جدید شرکت دلونگی آغاز به توسعه کار خارج از خاک ایتالیا کرد.
روز شمار فعالیت دلونگی
(۱۹۳۹) جوزپه دلونگی، موسس برند دلونگی در شهر ترویسیوی ایتالیا به دنیا آمد.
(۱۹۶۲) پس از پایان تحصیلات جوزپه دلونگی در رشته اقتصاد، به کارگاه تولید لوازم گرمایشی پدر رفت.
(۱۹۶۷) فابیو دلونگی، پسر جوزپه دلونگی به دنیا آمد و بعدها، مدیریت شرکت را بر عهده گرفت.
(۱۹۷۳) نخستین محصولی که برند دلونگی تولید کرد، رادیاتور برقی بود.
(۱۹۹۰) نخستین دستگاه قهوه ساز دلونگی وارد بازار اروپا شد و با استقبال گسترده همراه گردید.
(۲۰۰۱) شرکت انگلیسی کن وود خریداری شد و شرکت دلونگی، وارد بازار بورس ایتالیا شد.
(۲۰۱۲) امتیاز برند لوازم الکترونیک BROWN نیز خریداری شد.
(۲۰۱۵) ۵ درصد از کل سهام دلونگی به قیمت ۱۵۰ میلیون یورو فروخته شد.