بنيان گذار كارخانجات مدرن صنايع چيني زرين ايران جناب آقاي مهندس عباسعلي قصاعي متولد سال 1326 در شهرستان نطنز مي باشند كه پس از اخذ ديپلم از دبيرستان البرز تهران براي ادامه تحصيلات عاليه به كشور آلمان عزيمت و از دانشگاه دولتي نورنبرگ در رشته مهندسي سراميك فارغ التحصيل شدند.
ايشان در سال 1355 كارگاه چيني سازي پدري خود را به كارخانه چيني قصاعي نطنز با حدود 50 نفر پرسنل و ميزان توليد قابل توجه تبديل نمودند و در سال 1366 فاز اول كارخانه صنايع چيني زرين ايران را در اصفهان با همكاري برادر خود جناب آقاي مهندس مسعود قصاعي راه اندازي نمودند. ايشان هم اكنون رياست هيأت مديره شركت را به عهده دارند.
ايشان فعلاً سمت هاي رياست انجمن صنايع چيني ايران، عضو هيأت نمايندگان اتاق هاي بازرگاني، صنايع و معادن ايران و تهران، عضو هيأت رئيسه اتاق بازرگاني و صنايع ايران و آلمان، عضو انجمن مديران صنايع و چندين انجمن و تشكل هاي ديگر را به عهده دارند.
در حال حاضر شركت صنايع چيني زرين ايران با بيش از 1200 نفر پرسنل به عنوان يك شركت پيشرو و مبتكر اين صنعت در جهان به شمار مي آيد و نسل چهارم خانواده قصاعي مشغول پيشبرد اهداف اين شركت هستند.
این شرکت انواع محصولات چینی اعم ازسرویس چای خوری ،سرویس غذاخوری،استکان و نعلبکی  و فنجان و...است. ،