تنها تعداد کمی از غذاها هستند که تا می‌توانید می بایستی به طور منظم وارد چرخه رژیم غذایی خود کنید:
کلم‌‏پیچ

میوه ها و سبزیجات سالم


شامل طیف وسیعی از مواد مغذی شامل پروتئین، فیبر، ویتامین‌های اصلی مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌هایی است که در آن یافت می‌گردد. بهترین سبزیجات شامل سبزی‌های برگ‌دار مثل اسفناج، برگ چغندر و انواع کلم هستند. غذاهای سبز به قلیایی نمودن بدن شما کمک می‌نمایند. این سبزی می‌تواند اثرات قهوه، شکر و همچنین الکلی که مصرف کرده‌اید را خنثی کند. چون می‌توان آنها را به راحتی سرخ نموده و به هم زد، آنها را به هرغذایی اضافه می کنند.


توت‌ها

میوه ها و سبزیجات سالم
انواع توت‌ها مانند تمشک و توت فرنگی بهترین ها در بخش میوه‌ها می باشند. آنها نسبت به سایر میوه‌های هیبرید شده مثل موز و انگور قند کمتری داشته و همچنین برای بالا بردن میزان جذب ویتامین‌های اساسی مانند بتا کاروتن و ویتامین سی مناسب بوده و همینطور آنتی اکسیدان‌هایی می باشند که ثابت شده‌ خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان را کاهش می‌دهند.


بروکلی

میوه ها و سبزیجات سالم
با داشتن ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی، عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشیده و از آسیب رادیکال‌های آزاد جلوگیری می نماید. بروکلی به صورت باورنکردنی چندمنظوره است، می‌توانید آن را بخارپز کنید، سرخ کنید و یا در سوپ خامه‌ای استفاده نمایید.


سیب‌زمینی شیرین

میوه ها و سبزیجات سالم
این نوع سیب‌زمینی به اندازه‌ی سایر سیب‌زمینی‌ها در ایران معمول نمی باشد. سیب‌زمینی شیرین ارزش غذایی بالایی داشته و می‌توانید آن را در تمام طول سال پیدا کنید. سیب‌زمینی شیرین دارای میزان بالایی از بتا کاروتن می باشد که برای پوست شما عالی بوده و همچنین عملکرد سیستم ایمنی را بالا می‌برد.


اسفناج

میوه ها و سبزیجات سالم
اسفناج پخته و یا خام واقعاً یک منبع نیرو می باشد. منبع فوق‌العاده‌ای برای آهن روزانه، ویتامینِ تقویت‌کننده‌ی استخوان است. ویتامین بی،کا و شامل فولات می‌باشد؛ و همچنین یک نقشی حیاتی در کنترل التهاب، عملکرد سالم مغز و پوستی زیبا و درخشان دارد.
زیتون

میوه ها و سبزیجات سالم
زیتون یک میوه می باشد. با این که آن را به صورت تازه از درخت نمی‌خوریم، ولی می‌توان آن را در رژیم غذایی روزانه‌ی خود به رایج‌ترین شکل وارد کنیم: روغن زیتون
زیتون منبع فوق العاده ای از چربی اشباع‌شده‌ی سالم می باشد، که می‌تواند به ما در حفظ وزن مناسب کمک کند. زیتون همچنین مملو از انواع مواد معدنی و منیزیم بوده که می‌تواند در حفاظت از قلب و فعالیت‌های قلبی فعالیت کند. همچنین در زیتون طیف گسترده‌ای از پلی‌فنول‌های گیاهی قدرتمند وجود دارد که خطر انواع مختلفی از سرطان را کم می کند.