ظروف پذیرایی از مشخصه های بارز هر هتل یا رستوران مجلل به شمار می رود. ظروف انتخاب شده برای این منظور باید علاوه بر زیبایی و استحکام طوری طراحی شده باشند که قابلیت دسته بندی و حمل و نقل راحتی داشته باشند. نکته مهم دیگر اینکه آرم هتل و نقش و نگار ظروف چینی در اثر شسشتوی مداوم و روزانه پاک نشوند.
دور از اغراق نیست اگر بگوییم چینی زرین ایران تمامی این خصوصیات را در کنار هم دارد. به طوری که هم اکنون طیف وسیعی از بزرگترین و خوشنامترین هتل ها و رستوران های سراسر کشور در زمره مشتریان این شرکت قرار دارند.
ظروف چینی زرینتجهیزات مخصوص استفاده در رستوران، تالار، هتل و سایر اماکن اقامتی و پذیرایی که توسط این شرکت ارائه میگردد عبارت است از:
• ظروف چینی هتلی
• سرویس قاشق، چنگال و کارد
• انواع لیوان و گیلاس کریستالین

ظروف هتلی زرین که از نوع چینی سخت است، با گذراندن آزمایشات دقیق کنترل کیفی، دارای مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه و همچنین شوک های حرارتی بوده و با بهره گیری از بهترین مواد اولیه، عاری از هر گونه مواد مضر برای سلامت انسان و به طور قطع بهداشتی ترین ظروف غذاخوری می باشند.
و  با بهره گیری از فناوری دکور داخل لعابی که در ایران انحصاراً توسط این شرکت ارائه می گردد، احتمال کمرنگ یا پاک شدن آرم و لوگوی اختصاصی شما از روی ظروف به صفر رسیده است.
به این ترتیب شما با آسودگی خیال می توانید به دفعات ظروف آرم دار خود را در ماشین های ظرفشویی صنعتی شسته و از حفظ کیفیت، رنگ و درخشندگی آرم خود اطمینان داشته باشید همچنین این فناوری امکان استفاده از این ظروف در اجاق های مایکروفر را (برای انواعی که با طلا تزئین نشده اند) نیز برای شما فراهم می آورد.

سرویس چینی زرین

بعد از خرید سرویس چینی زرین مهمترین نکته نگهداری و حفظ کیفیت این ظروف چینی است. با رعایت نکات ارائه شده در ادامه سرویس چینی زرین شما زیبایی و کیفیت خود را برای مدت طولانی حفظ میکند. با هم این نکات را بررسی میکنیم:

ΟΟ هنگام سرو غذا از قاشق چنگال های استاندارد استفاده کنید. قطعات فلزی نامرغوب همچون قاشق و چنگال و سیخ های کباب به دلیل سختی بسیار زیاد لعاب بدنه چینی، به راحتی توسط چینی دچار خوردگی می شوند.
از کشیدن سیخ فلزی کباب بر روی لبه دیس ها هم خودداری کنید. در غیر این صورت  ذرات فلز روی سطح ظرف چینی باقی می ماند که ممکن است باعث سیاه شدن لبه های آن شود.
توصیه می شود هنگام کشیدن سیخ ها از کباب، بین لبه دیس و سیخ تکه ای نان قرار دهید تا از سیاه شدن لبه دیس جلوگیری شود.

ΟΟهمواره از مواد شوینده استاندارد و به میزان مشخص شده برای شستشوی ظروف استفاده نمایید. همچنین استفاده از مواد سفیدکننده مانند وایتکس برای سلامت انسان مضر است. لیکن در صورت نیاز می بایست از محلول رقیق شده در زمان کوتاه استفاده نمود.
چینی زرین

ΟΟ طراحی ظروف چینی زرین به نحوی است که قابلیت چیدمان روی هم و دسته بندی را دارد. از آنجا که پایه های ظروف چینی بنا به ضرورت های فنی تولید فاقد لعاب است، علی رغم صیقل داده شدن، به دلیل سختی بسیار بالای بدنه چینی می تواند روی سطح ظرف زیرین و یا میزهای شیشه ای خط و خش ایجاد کند.
لذا پیشنهاد می شود در زمان دسته بندی ظروف تخت علی الخصوص هنگام جا به جایی از قرار دادن تعداد زیاد  بر روی یکدیگر خودداری کنید تا وزن تعداد زیاد ظروف بر روی یکدیگر موجب آسیب رسانی به لعاب ظروف زیرین و طبعاً کدر شدن سطح بشقاب ها نگردد. قرار دادن یک دستمال بین ظروف به حفظ سلامت آنها  کمک خواهد کرد.

بدیهی است رعایت موارد فوق به حفظ زیبایی و کیفیت لعاب ظروف و استفاده طولانی مدت از آنها کمک شایانی خواهد کرد. چنانچه قصد خرید سرویس چینی زرین دارید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی خورجینک می توانید از تنوع بالای ظروف چینی موجود در سایت دیدن کنید و بنابر نیاز و سلیقه خود بهترین گزینه را سفارش دهید. سرویس چینی مورد نظر شما در کوتاه ترین زمان ممکن به دست شما خواهد رسید.