در این مقاله تحت عنوان راهنمای خرید ظرفشویی می‌آموزید که در هنگام خرید ماشین ظرفشویی به چه ویژگی‌ها و نکاتی باید توجه نمود. نکاتی که شما را در انتخابی بهتر باری خواهد کرد.
طریقه شستشو در ماشین ظرفشویی
این دستگاه خودکار ظرف هایی که ما در آن می چینیم را با استفاده از پودر شوینده شسته و سپس آبکشی می کند. هنگامیکه ما برنامه لازم را به دستگاه میدهیم و دکمه روشن را می زنیم ماشین ظرفشویی خود به طور اتوماتیک شروع به کار می کند. در ابتدا پر آب می شود. سپس با کمک فواره و آب پاشی هایی با سرعت و فشار زیاد ظروف را می شوید و آب کثیف را تخلیه می کند. پس از آبکشی، با توجه به تنظیمات ما در شروع کار، هوای داخل ماشین ظرفشویی گرم می شود تا ظروف خشک شوند.
انواع ماشین ظرفشویی
این وسیله نیز انواع و اقسام مختلفی دارد؛ البته به‌طور کلی ما با سه نوع ماشین ظرفشویی مواجه هستیم؛ ماشین ظرفشویی توکار، ماشین ظرفشویی رومیزی و ماشین ظرفشویی ایستاده. با هم هر یک از این موارد را مرور می‌کنیم.

ماشین ظرفشویی توکار
بخش عمده‌ای از کسانی که ماشین‌های ظرفشویی توکار را انتخاب می‌کنند دنبال ایجاد تغییر در آشپزخانه و عقب نماندن از قافله داشتن آشپزخانه‌ای بسیار مدرن هستند. این مدل‌ها فضای بسیار کمتری را نسبت به مدل‌های مبله اشغال می‌کنند. به طور معمول ماشین ظرفشویی توکار را زیر سینک ظرفشویی، بین کابینت‌ها و زیر صفحه کابینت نصب می‌کنند.


ماشین ظرفشویی رومیزی
این مدل روی کابینت و نزدیک سینک ظرفشویی در آشپزخانه قرار داده می‌شود و به‌راحتی امکان جابه‌جایی دارد. این مدل بیشتر مناسب یک خانواده کوچک است که زیاد اهل مهمانی دادن هم نیستند. مزیت این نوع ماشین ظرفشویی این است که سریع پر می‌شود و قیمتش هم از انواع ایستاده، ارزان‌تر است.


ماشین ظرفشویی ایستاده
این مدل پرطرفدارترین انواع ماشین ظرفشویی در بازار است و بیشتر مناسب خانواده‌های پررفت‌وآمد یا آن دسته افرادی است که ترجیح می‌دهند ظرف‌های نشسته خود را از صبح تا شب داخل ماشین بگذارند و فقط یک‌بار در طول روز از آن استفاده کنند. هنگام خرید این ماشین‌ها، بهتر است انواعی را انتخاب کنید که قابلیت شست‌وشوی نصف ظرفیت را دارند. این بدان معناست که با پر کردن نصف ظرفیت ماشین، ظرف‌ها با مصرف آب و شوینده کمتری شسته خواهند شد.


ماشین ظرفشویی چند نفره بخریم؟
اولین مسئله ای که باید در مورد آن تصمیم گیری کنید، مناسب ترین میزان ظرفیت ماشین ظرفشویی برای خانواده شما یا اصطلاحاٌ چند نفره بودن آن است. ماشین ظرفشویی های با ظرفیت بالا مثل 12 نفره یا 14 نفره بیشتر مورد انتخاب خانواده های شاغل، پر جمعیت یا اهل برگزاری میهمانی ها و مراسم های زیاد قرار می گیرد. در مقابل، ظرفشویی های کوچک بیشتر توسط خانواده هایی استفاده می شوند که کم جمعیت بوده و به دفعات کمتری به آشپزی یا صرف غذا در منزل می پردازند. به هر جهت انتخاب با شماست، اما فراموش نکنید که هرچه ظرفشویی بزرگ تری انتخاب کنید، از نظر خرید اولیه، تهیه مواد شوینده و مصرف انرژی نیز باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.
برند ماشین ظرفشویی مهم است؟
قبلا هم توصیه کرده ایم برای وسایلی که قرار است یک عمر برای ما کار کنند حتما از برندهای شناخته شده استفاده کنید، باید بگوییم در خرید ماشین ظرفشویی مناسب هم برند حرف اول و آخر را می زند. اگر شما از برند ایرانی یا خارجی خرید کنید که خیلی روی بورس نیست و به قول معروف جواب پس نداده است، چطور می توانید خرید با اطمینانی داشته باشید. برای خرید ظرفشویی حتما یک برند مطمئن را در نظر بگیرید که سال هاست به تکنولوژی ساخت ظرفشویی دست پیدا کرده و بهترین های این وسیله را ساخته است.

فیلتر غذا
بعضی از مدل‌های ماشین ظرفشویی آسیاب مخصوصی دارند. این قطعه خرده‌های غذا را آسیاب می‌کند و همراه آب بیرون می‌ریزد. اما در مدل‌هایی که از این امکان بی‌بهره‌اند باید ظروف را قبل از قرار دادن در دستگاه با دستمال مرطوبی پاک کرد.

آب را فیلتر می کند؟
مشکل ماندن لکه های آب روی ظروف مشکلی است که اغلب خانم های خانه دار از آن گلایه دارند. دلیل این مسئله آب های فیلتر نشده ای است که در خانه ها وجود دارد و کمی کیفیت شست و شوی ظرف ها را پایین می آورد. برای این که با این مشکل رو به رو نشوید زمانی که قصد خرید ظرفشویی دارید حتما از مسئله مطمئن شوید که محصول مورد نظرتان سیستم فیلترینگ آب دارد. این کار نه تنها لکه ها را از بین می برد بلکه باعث می شود چربی ها زودتر از روی ظروف پاک شوند و در نتیجه مواد شوینده کمتری مصرف شود. حتما به این نکته دقت کنید.

مصرف آب
ماشین‌های ظرفشویی ارزان قیمت معمولا آب بسیاری مصرف می کنند. البته اگر ماشین کاملا پر باشد، مقدار آب مصرفی آن از مقدار آبی که با شستن دستی ظرف مصرف می‌شود تفاوت چندانی ندارد. کمترین مقدار مصرف آب را می‌توانیم در دمای ۶۵ درجه ببینیم. برای اطمینان یافتن از مقدار کم مصرف آب، مدل‌های مختلف آنها را با دقت بررسی و با یکدیگر مقایسه کنید. در حال حاضر از بین انواع برندهای تولید کننده ماشین ظرفشویی، برند بوش کمترین میزان مصرف آب را داراست و میزان مصرف آب اغلب مدل‌های بوش کمتر از ۹ لیتر و در برخی از مدل‌ها تنها ۶ لیتر است. لذا خواهشمند است با توجه به بحران کم آبی در کشور در هنگام خرید ماشین ظرفشویی حتما به میزان آب مصرفی دستگاه دقت کرده و این مقوله را در تصمیم‌گیری نهایی لحاظ کنید.

همه چیز درباره بخارپز
یکی از روش ‌های مفید پخت غذا بخار پز کردن است که بیشتر در مورد سبزیجات به کار برده می ‌شود؛ البته سبزیجاتی که کنار غذا مورد استفاده قرار می‌ گیرند بهتر است به شیوه ی بخارپز طبخ شوند تا ویتامین ‌های‌ شان حفظ شود.
بخارپز کردن یک روش پخت و پز مرطوب است که با استفاده از بخاری که از آب ایجاد می‌شود، آن ماده غذایی پخته می‌شود. این روش یک روش بسیار ملایم پخت و پز است و یک گزینه عالی برای پخت مواد غذایی با بافت نرم مانند ماهی و سبزیجات است. در این روش مواد مغذی از آن ماده غذایی خارج نمی‌شود. به عبارت دیگر بخارپز کردن مواد غذایی باعث می‌شود ۵۰ درصد مواد مغذی بیشتر از بقیه روش‌ها حفظ شود.
بخارپز کردن غذا یکی از سالم ترین روشهای پخت و طبخ غذا است. اگر شما هم در منزل تان دستگاه بخارپز ندارید نگران نباشید، به راحتی با روش زیر می توانید بدون بخارپز غذاهایتان را بخارپز کنید.

بخارپز کردن غذا
غذا های بخارپز در رژیم های کم کالری بسیار توصیه می شود، زمان پخت در سیستم بخار پز نسبت به آبپز کمتر است چون بخار آب جوش دمای بالاتری از آب جوش دارد.
شما می توانید سبزی هایی مانند لوبیا سبز، کلم بروکلی، هویج و... را بخارپز کنید؛ به این صورت که یک قابلمه آماده و آبکشی فلزی متناسب با اندازه دهانه قابلمه انتخاب کنید که روی دهانه باقی بماند. به اندازه ای آب درون قابلمه بریزید که با ته آبکش تماس پیدا نکند. سپس قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آب جوش بیاید و سبزی ها  را داخل آبکش بچینید و در قابلمه را روی آن بگذارید تا زمانی که سبزیجات به پخت مدنظر شما رسیده باشد.
از آنجاییکه زمان پخت سبزیجات مختلف، متفاوت می باشد، بهتر است سبزیجات متفاوت را در چند مرحله داخل آبکش چیده و بخارپز کنیم، مگر اینکه زمان پخت سبزیجات نزدیک به هم باشد.
بهتر است بعد از جوش آمدن آب، حرارت را کم کنیم تا آب داخل قابلمه زود تمام نشود، درصورتیکه آب زود تبخیر شود، ممکن است نیمی از سبزیجات نپخته و خام بوده و نیمی دیگر بخارپز شده باشند. همچنین نباید سبزیجات را به مقدار زیاد و روی هم داخل آبکش قرار داد، زیرا مانع پخت می شود.
البته طراحان و تولیدکنندگان لوازم خانگی ، کار شما را راحت کرده اند وانواع دستگاه های بخارپز زیبا با طرح های مختلف تولید نموده اند.

. یادتان باشد که انواع سبزیجات سالادی (که اگر خام مصرف شوند نفاخ خواهند بود) را می‌توان با این روش آماده خوردن کرد.
برخی از مواد غذایی را هم می‌ توان به وسیله ی آب خودشان تهیه کرد ولی باید حرارت اجاق را پایین آورد. به این ترتیب که پیاز، هویج، کدو، بادمجان و انواع سبزیجات را می ‌توان خرد کرد، در ظرف گذاشت و در آن را بست و با حرارت حداقل اجازه داد آن ها با آب خود بپزند. این شیوه ی پخت بسیار بهتر از طبخ آن ها در روغن است.
بعد از این که این سبزیجات به این روش بخارپز شدند، می ‌توان مقداری روغن زیتون یا چاشنی ‌های دیگر را به آن ها اضافه کرد تا آماده ی مصرف شوند.
حتی فرض کنید برنج را می‌ توان به روش دستگاه بخارپز با استفاده از دستگاه بخارپز تهیه کرد.

تفاوت غذای بخارپز و سرخ کرده
تفاوت غذای بخارپز و سرخ کرده بر همگان مشهود است ،همانطور که می دانید در روش طبخ غذا با روغن٬ مواد غذایی اکثر خاصیت های مفید خود را از دست داده و حتی با سرخ شدن غذا در روغن علاوه بر از دست رفتن فواید٬ امکان به خطر افتادن سلامتی شما بسیار بالا می رود.


در ادامه به قسمتی از تفاوت های میان غذاهای سرخ شده و غذاهای بخارپز می پردازیم:
در روش بخارپز پروتیین خیلی کم منعقد می شود. بنابراین قابل هضم ترین شکل خود را خواهد داشت.
در صورتی که با سرخ کردن مواد غذایی در روغن به علت حرارت دیدن چربی ها امکان سرطان زا شدن بسیار بالاست.
در روش بخارپز بیشتر مواد مغذی از جمله ویتامین های حساس به حرارت باقی می مانند.
در صورتی که در روش های دیگر پخت ویتامین ها کاملا یا تا حدی از بین می روند. همچنین به علت وجود کالری اضافه عامل بروز چاقی و مشکلات قلبی می باشد.
طبخ به صورت بخارپز بهترین شیوه پخت برای کنترل وزن و حفظ سلامت بدن می باشد.
با روش سرخ کردن در روغن میزان زیادی از مواد مفید غذایی موجود در مواد اولیه از بین می رود.

انواع دستگاه بخار پز
امروزه انواع بخارپز در بازار وجود دارد.بخارپزها سایزهای متفاوتی دارند که که انتخاب آن ها کاملاٌ به تعداد اعضای خانواده شما، مقدار مواد غذایی قابل طبخ و تنوع موادی که می خواهید آن ها را بپزید بستگی دارد. بخار پز ها در طرح های یک طبقه -دو طبقه و بیشتر طراحی می شوند.
مثلاٌ اگر دوست دارید در کنار غذای اصلی خود انواع سبزیجات را نیز طبخ نمایید، دستگاه بخارپزی را انتخاب کنید که ظرفیت بیشتر یا ترجیحاٌ برای مخلوط نشدن مواد گوناگون، طبقات مجزای بیشتری داشته باشد.


بعلاوه اگر بخارپز دارای ورودی جداگانه برای اضافه کردن آب در هر زمان دلخواه باشد، کارآیی دستگاه بیشتر می شود. دکمه خاموش کن اتوماتیک هم مورد دیگری است که برای راحتی هرچه بیشتر شما بهتر است بخارپز به آن مجهز باشد.
برنامه های پخت بخار پز شامل پخت انواع سبزیجات، گوشت، مرغ، ماهی و غذاهای دریایی، برنج، تخم مرغ و گرم نگه داشتن غذا می باشد. بخار پز های دارای ظرف ۱٫۲ لیتری پخت برنج و سوپ برای یک خانواده ایرانی مناسب است. بخارپز مجهز به بخاردهی سریع و قدرتمند و سیستم عطر دهی با خاصیت خوشمزه نمودن غذاها و همچنین سیستم قطع کن خودکار می باشد که از اتفاقات احتمالی پیشگیری می کند .
برخی از سبدهای بخارپز ها دارای جا تخم مرغی برای بخار پز کردن تخم مرغ نیز می باشند. در هنگام تهیه سوپ ها، سینی جمع شدن شیرابه، مواد غذایی سرریز شده را در خود جمع می کند.

بخار پز کردن غذا
این سینی قابل جابه جایی است و در صورت ریختن مواد غذایی سرریز شده می توان آن را خارج نمود و شستشو کرد. نشانگر آماده شدن مواد غذایی، نشان دهنده اتمام پخت مواد غذایی و آماده خوردن شدن یک غذای لذیذ می باشد. ورودی آب تعبیه شده در قسمت خارجی بخار پز برای پر کردن مخزن آب در هر زمان می باشد. سیستم ایمنی تمام شدن آب داغ و داغ شدن بیش از حد جهت پیشگری از وقوع اتفاق احتمالی است.

برای مشاهده ی انواع دستگاه بخار پز یک طبقه و چند طبقه در طرح های متنوع و زیبا می توانید به صفحه محصولات بخار پز مراجعه نمایید  و این محصول را با قیمتی مناسب خریداری کنید.