گروه دلونگی یک شرکت تولیدکننده لوازم خانگی در ایتالیا است که دفتر اصلی آن مستقر در شهرترویزو ایتالیا است.
این شرکت به عنوان یک کارگاه کوچک قطعه ساز صنعتی در سال ۱۲۸۱ خورشیدی، تاسیس شد و در سال ۱۳۲۹ خورشیدی، به ثبت رسید. این شرکت در ابتدا، یک تولیدکننده عمده گرم کننده‌ها و هواسازهای قابل حمل بود، که بعدها با بسط فعالیت‌های خود، به تولید انواع لوازم خانگی پرداخت.
شرکت دلونگی، در سال ۱۳۸۰ خورشیدی، توانست مالکیت گروه انحصاری کنوود انگلستان، که مورد نزاع صاحبانش بود را بدست آورد، که این امر سبب شد که این شرکت، به کارخانه‌های شرکت کنوود در آسیا و مخصوصا چین دسترسی پیدا کند. نتیجه این دسترسی، تولید بسیاری از محصولات این شرکت در چین، با طراحی اصلی بود

دلونگی به روایت دلونگی
جوزپه دلونگی، مالک برند معروف لوازم خانگی دلونگی، حدود ۷۰ سال پیش در ایتالیا تاسیس شد. ابتدا یک کارگاه کوچک قطعه سازی بود که بعدها ثبت رسمی شد. در اوایل کار، شرکت دلونگی یک تولید کننده عمده گرم کننده ها و هواسازهای قابل حمل و همچنین بخاری و رادیاتور برقی بود. اما بعدا با گسترش فعالیت های خود، به عرصه پر مخاطب و مشتری و پر طرفدار لوازم خانگی نیز وارد شد.

حدود ۱۶ سال پیش، دلونگی توانست، در قالب ماموریت کسب و ادغام (Merger & Acquisition)، مالکیت گروه تولیدی معروف لوازم خانگی KENWOOD انگلستان را نیز از ان خود کند و با این عمل، گسترش نفوذ دلونگی به بازارهای شرق آسیا افزایش یافت. این شرکت اکنون بیش از ۱۳ بخش تولیدی و ۳۰ شرکت توزیع کننده در سراسر جهان دارد که خدمات و محصولات دلونگی را در ۸۰ کشور دنیا مدیریت می کند.
پایه گذاری شرکت تولید لوازم خانگی فکربه سال1933میلادی درمولاکر اشتوتگارت آلمان باهدف تغییر و نوآوری درزندگی روزانه درهرگوشه ای از منازل  بر می گردد. اسم (فکر)  بعنوان یک اصطلاح برای کیفیت بالا وفن آوریهای نوآورانه درزمینه تولید لوازم خانگی انتخاب گردید.

شرکت فکردرابتداکارخودرابا تولید ماشین آلات ولوازم تمیزکردن کف زمین آغازکرد،بعدازآن شرکت تولید هیترهای برقی رابه خط تولید خود اضافه نمود.درسال 1978 یک خط تولید جدید رادرجهت پیشبرد اهداف وتوسعه محصولات فکیردرمنطقه فایهینگن آلمان احداث نمودکه این واحد از خط تولید کماکان به فعالیت خود ادامه میدهد. شرکت فکرهمچنان درزمینه تولید محصولات خانگی با کیفیت وبا استانداردهای روز دنیا به کارخود ادامه داد ، تا اینکه درسال 1985 تصمیم به توسعه وفروش محصولات خود درسایر نقاط جهان بخصوص بازارهایی آسیایی گرفت که درهمین راستا کشور ترکیه درنظرگرفته شد ودرطی دیدارهایی باسران صنایع ترکیه اقدام به احداث خط تولید محصولات فکرباهمان استاندارد وکیفیت دراین کشورنمود.  

درسال 2005 بدلیل خلاقیت ونوآوری و همچنین تولید محصولات همتراز با استانداردهای روز دنیا  (فکر) به عنوان  یکی از برترین شرکتهای تولید لوازم خانگی درجهان انتخاب گردید. در سال 2015 نشان برتر تولید جارو برقی به شرکت فکر در بین تمام تولید کنندگان جارو برقی بدلیل ویژگیهای جارو برقی از جمله مصرف کم ، قدرت زیاد ، سازگاری بامحیط زیست وبدلیل فن آوریهای پیشرفته  اهداگردید.

شرکت (فکر) هم اکنون محصولات خودرا در بیش از 106 کشور جهان با بیش از 3500 فروشگاه زنجیره ای و محلی در دسترس مصرف کنندگان قرار میدهد.

شرکت فکر با دار بودن چندين خط توليد در آلمان ، اروپا، ترکيه وچين  يکي ازبزرگترين شرکتها درزمينه توليد لوازم خانگي مي باشد.