بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) بهترین تجهیزات برای پخت وپز ظروف استیل است و این جنس براساس استانداردهای جهانی در اولویت اول قرار دارد.
متخصصان تغذیه از جمله دکتر کشاورز، ظروف استیل را از ظروف مناسب برای پخت و پز معرفی می‌کند و تنها نکته‌ای را که در مورد آنها هشدار می‌دهند، پرهیز از نگهداری طولانی مدت غذاهای اسیدی و نمکی در این ظروف است.

Stainless Steel Cookware
قابلمه‌های استیل از همه قابلمه‌های دیگر بهداشتی‌ترند و دوست‌دار سلامت هستند چراکه ظروف استیل زنگ نمی‌زنند و هیچ‌گونه واکنشی به مواد غذایی نمی‌دهند
اگر قابلمه استیل‌تان مرغوب باشد:
– سالم‌ترین نوع قابلمه است.
– سبک بوده و استفاده از آن آسان است.
– مواد شیمیایی را به غذای شما وارد نمی‌کند.
– عمر طولانی دارد، رویه آن کنده نمی‌شود و زنگ نمی‌زند.

طریقه پخت و پز در ظروف استیل:
قبل از شروع به پخت فرصت دهید تا ظرف کاملا داغ شود،در هنگام سرخ کردن بگذارید روغن کاملا داغ شده و سپس مواد غذایی مورد نظر را اضافه نمایید و برای خارج نمودن ته دیگ کافیست ظرف را 5 دقیقه زود تر از روی شعله بردارید تا کمی سرد شده آنگاه براحتی میتوانید ته دیگ طلایی را نوش جان کنید
در ظروف استیل می‌توانید برنج یا حتی ماکارونی هم بپزید و ته‌دیگ هم داشته باشید بدیل لایه زیرین ظروف که موجب پخش حرارت بصورت یکنواخت میشود. نکته مهم هنگام استفاده از قابلمه‌های استیل تنظیم درجه حرارت است.
کفی چند لایه در زیر ظروف باعث میشود دیرتر غذا در آنها ته می‌گیرد. با این وجود اگر غذای شما ته گرفت و قابلمه تغییر رنگ داد با کمی سرکه می‌توانید آن را مثل روز اولش تمیز کنید.
بهترین راه شستن قابلمه ها و ماهیتابه های استیل آن است که از آب گرم برای شست و شوی آن ها استفاده کنید. پیش از شست و شو برای مدت کوتاهی ظرف تان را درون آب گرم خیس کنید.
بجای اسکاچ از حوله نخی استفاده کنید
درصورتی که ظرف تان چرب نیست نیازی به خیس کردن ظرف ندارید آن را با ابر و ماده شوینده بشویید و سریع آب کشی کنید.
برخی از خانم ها از باقی ماندن لک آب به دلیل وجود املاح معدنی در برخی نقاط شکایت دارند. تنها راه پیشگیری از بروز این مشکل آن است که ظروف را بلافاصله پس از شستن با حوله نخی خشک کنید.