طرز تهیه : چیکن تیکا ماسالا هندي .
‎. در بعضی از دستورهای چیکن تیکا ماسالا از پیاز استفاده میشه و بجای رب گوجه از پوره گوجه فرنگی و می تونید بجای خامه توی دستور از شیر یا شیر نارگیل هم استفاده کنید . .
.من از ماست استفاده كردم .
.
‎مواد لازم برای مزه دار کردن مرغ چیکن تیکا ماسالا:
.
.
‎فیله مرغ 300 گرم به اندازه دو بند انگشت خرد شده. ماست نصف پیمانه ادویه گرام ماسالا 1 قاشق چایخوری آبلیموی تازه 1 قاشق غذاخوری پودر زیره سبز 2 قاشق چایخوری
چوب دارچين. يكعدد فلفل قرمز تند 2 قاشق چایخوری فلفل سیاه 2 قاشق چایخوری زنجفیل تازه له شده 1 قاشق غذاخوری
تخم گشنيز آسياب شده 1 قاشق چايخوري
هل سه الي چهار دانه
ميخك سه الي چهار دانه ( ميتونيد هل و ميخك و تخم گشنيز رو بصورت پودر و آسياب شده استفاده كنيد ) نمک به میزان لازم . ‎ . .طرز تهيه ؛ .
‎. در یک ماهیتابه مقداري روغن بریزید و پياز رو سرخ كنيد سپس مرغها رو اضافه كرده و قبل از اينكه ادويه جات رو اضافه بكنيم بطور مجزا در يك ماهي تابه كوچك با كمي ووغن تفت ميدهيم تا عطر ادويه ها در فضا پخش بشود ، بعد ادويه جات رو به مواد اضافه ميكنيم و تفت ميدهيم به همراه سیر و فلفل ریز خرد شده را توی آن کمی تفت دهید . ‎. بعد دو عدد گوجه رنده شده (پوره) به همراه يك ق غ رب گوجه را اضافه کنید و کمی تفت دهیدبه همراه آبليمو ، در ادامه از خامه هم زده يا شير نارگيل ، را هم اضافه کنید و من به جاي خامه و شير از ماست (نصف پيمانه) استفاده كردم به مدت 20 دقیقه بگذارید کمی غلیظ بشه . وجا بیفته( دقت كنيد اين خورشت نبايد زياد آب داشته باشد) . .
‎. بعد این خوراک خوشمزه را توی ظرف سرو بکشید و روی آنرا با گشنیز تازه خرد شده تزئین کنید . این غذا را می تونید با نان یا برنج سرو کنید

ارسالی از طرف یکی از کدبانوهای نمونه