مواد لازم برای خمیر:
آرد 300 گرم
کره 100 گرم
تخم مرغ کامل 1 عدد
آب سرد 3 قاشق سوپخوری
روغن مایع 100 میلی لیتر
نمک 4/1 قاشق چایخوری
ماست 2 قاشق سوپخوری

مواد لازم برای داخل کیش:
ژامبون مرغ 400 گرم
پنیر ورقه زرد (پنیر تست) 10 ورقه
پنیر خامه ای 150 گرم
تخم مرغ 3 تا 4 عدد
خامه 200 میلی لیتر
جعفری خرد شده به میزان لازم
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه کیش لورن (غذای معروف فرانسوی): ابتدا آرد را در کاسه ای گود ریخته و حدود نیم ساعت داخل یخچال می گذاریم تا برای خمیر کردن خنک باشد. برعکس کره را از یخچال بیرون می گذاریم تا به دمای محیط رسیده و نرم شود.
سپس کره را تکه تکه میان آرد گذاشته و با نوک انگشتان کره را به خورد آرد می دهیم تا ماسه ای شکل شود.
در ظرفی دیگر تخم مرغ، آب، روغن مایع، ماست و نمک را با هم مخلوط کرده و با همزن دستی به هم می زنیم تا یکدست شود.
مایع را به مواد آرد اضافه کرده و همه را با هم شروغ به خمیر کردن می کنیم.(خمير اگر به دست ميچسبه تا زماني آرد اضافه ميكنيم كه به دست نچسبه ) کمی ورز می دهیم تا خمیر را به صورت یک گلوله منسجم شود. سپس روی خمیر را با یک دستمال پارچه ای پوشانده و حدود یک ساعت در محیط آشپزخانه استراحت میدهیم تا به حالت مطلوب برسد
سپس یک قالب تارت یا قالب کمربندی به قطر27 تا 30 سانتی متر یا 4 گوش به ضلع 24 سانتیمتر در نظر می گیریم. قالب احتیاجی به چرب کردن ندارد. خمیر را داخل قالب پهن کرده و سطح خمیر را توسط ابزار مخصوص یا چنگال سوراخهایی ایجاد می کنیم تا خمیر در فر پف نکند. سپس قالب را روی پنجره وسط فر که از قبل با حرارت 180 درجه سانیتگراد گرم کرده ایم، به مدت 10 دقیقه می پزیم و از فر خارج می کنیم. سپس ژامبون ها را رشته کرده، پنیر خامه ای را روی خمیر می مالیم و ژامبون ها را روی آن پخش می کنیم.
در ظرفی جداگانه تخم مرغ ها، خامه، نمک و فلفل را توسط همزن دستی آنقدر می زنیم تا صاف و یکدست شود. مخلوط حاصل را روی خمیر و ژامبون می ریزیم سپس پنیرهای تست آماده شده روی آن می چینیم (پنيرتست رو خرد كردم با جعفري وكمي هم پنير خامه اي و ريختم روي خمير ) و بمدت 45دقیقه تا یک ساعت داخل فر که از قبل گرم کرده ایم می پزیم.

ارسالی از طرف یکی از کدبانوهای نمونه.