به طور کلی ظروف چینی لعاب‌دار شامل انواع متفاوتی مانند چینی زجاجی، پرسلان نرم، پرسلان سخت و چینی استخوانی می‌باشد که هریک از آن‌ها، ویژگی‌ها و شرایط پخت و خواص فیزیکی مختص خود را دارند. بهترین نوع چینی غذاخوری، پرسلان سخت است. دمای پخت اول این نوع چینی که معروف به دمای بیسکویت است، ۹۸۰ تا ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد و دمای پخت دوم که دمای کوره لعاب است، ۱۳۶۰ تا ۱۴۲۰ درجه می‌باشد. سفیدی چینی پرسلان سخت ۷۳ تا ۷۶ درصد و جذب آب آن کمتر از ۰٫۲ درصد می‌باشد.
ظروف دکور شده با لعاب:
اهمیت تغذیه سالم همواره مورد توجه قرار داشته و متخصصین تغذیه کوشیده اند تا راهکارهای برخورداری از تغذیه سالم را مد نظر قرار دهند. بررسی ها نشان می دهد که ظروف چینی (پرسلان) سخت به دلیل دمای پخت بالا و سطوح صیقلی و قابل دسترس جهت سهولت شستشو، مناسب ترین ظروف غذاخوری چینی هستند و از میان انواع این محصولات، ظروف دکور شده با فن آوری داخل لعابی (in-Glazedecoration) می تواند بهترین گزینه باشد.
ظروف دکور شده داخل لعابی، که در ایران انحصاراً توسط شرکت چینی زرین ایران تولید و عرضه می شود، لعاب نقش لایه‌ی محافظ را روی طرح ها و نقوش بازی می‌کند که موجب درخشش فوق العاده نقوش و همچنین مقاومت آنها را در برابر شست و شو می‌باشد، بنابراین استفاده از مواد شوینده به هیچ وجه موجب آسیب دیدن آنها نخواهد شد و برای استفاده روزمره و شست و شوی مکرر در ماشین ظرفشویی کاملاً مناسب هستند.
محصولات چینی زرین شامل درجه عالی و درجه یک هستند که از لحاظ نوع مواد اولیه مصرفی و فرایند تولید یکسان هستند. اما در محصولات درجه عالی  سختگیری و کنترل کیفی فوق العاده ای، فراتر از الزامات پیش بینی شده در استاندارد ملی 1164 ظروف چینی صورت می گیرد تا محصول از هر لحاظ بی عیب و نقص باشد. اما در سرویس های درجه یک ممکن است گاهی قطعاتی وجود داشته باشد که دارای عیوب بسیار کوچک باشند که در اغلب موارد برای افراد غیر متخصص قابل تشخیص نیست لازم به ذکر است که سرویس های  درجه یک از قیمت مناسبتری برخوردارند.

ظروف تزئین شده با فلزات:
ظروف چيني نسبت به ساير ظروف غذاخوری بهداشتی ترين نوع ظروف محسوب می شوند، اما گاهی در تزئين بعضی از ظروف بي کيفيت وارداتی ممکن است از فلزات سنگين (نظير سرب و کادميوم) برای ايجاد ظاهری براق به صورت کاذب استفاده گردد که سلامتی مصرف کننده را به خطر می‌اندازد.
در صورتی که محصولات سرویس چینی زرین که با طرح های طلادار یا پلاتینی تزیین شده اند، نسبت به انواع مشابه از مقاومت بالاتری در برابر شست و شو برخوردارند البته بهتر است این ظروف کمتر در ماشین ظرفشویی شسته شوند، مگر این که این ظروف به روش دکور داخل لعابی تولید شوند.
تماس ظروف با مواد غذایی:
اهمیت بهداشت ظروف چينی به اندازه بهداشت مواد غذايی مورد مصرف در آنهاست و مواد اوليه ای که در ساخت اين ظروف بکار گرفته می شود بايستی با کیفیت و مناسب تماس با مواد غذايی باشد که معمولا این امر توسط اداره بهداشت و استاندارد کشورها کنترل می‌گردد که توصیه می‌شود در هنگام خرید به وجود علامت بهداشت و استاندارد روی بسته‌بندی این ظروف توجه فرمایید.
معیار مرغوبیت ظروف چینی:
کم وزن بودن، مستحکم بودن در برابر شوک‌های حرارتی، میزان شفافیت، قابلیت استفاده در مایکروویو و ماشین ظرفشویی و بهداشتی بودن ظروف چینی از مهمترین ویژگی‌های آن می‌باشد. میزان جذب آب کمتر و سپیدی چینی یکی دیگر از ویژگی‌های مرغوبیت آن است. همچنین میزان سختی لعاب چینی که موجب استحکام آن در اثر برخورد با قاشق و چنگال و سایر فلزات می‌شود از فاکتور های انتخاب چینی مرغوب به حساب می‌آید.