خرمالو از جمله میوه های شیرین و خوشمزه است که دارای مقدار زیادی مواد مغذی مفید است که ما قصد داریم شما را با فواید و مضرات آن آشنا کنیم.

خواص خرمالو
خرمالو حاوی مقادیر بسیار زیادی از ویتامین C است که برای تقویت سیستم ایمنی بدن لازم است .

خواص خرمالو
خرمالو سرشار از بتاکاروتن و لیکوپن است. این دو آنتی اکسیدان شما را در برابر بیماری های قلبی عروقی و بعضی از سرطان ها ایمن می کند.همچنین خرمالو مانند باقی میوه ها و سبزی های نارنجی برای حفظ سلامت چشم ها و شبکیه چشم مفید است . در ضمن بتاکاروتن خرمالو باعث بیشتر شدن جریان خون سلول های پوست می شود و باعث خوش آب و رنگ شدن پوستتان می شود.

خواص خرمالو
خرمالو یک منبع خوب فیبرهای غذایی است و دارای وقدار زیادی فیبر پکتین است . فیبرهای موجود در خرمالو باعث دفع راحت و رفع یبوست می شود.
خرمالو حاوی میزان زیادی آب است و برای کسانی که از سنگ مثانه و کلیه رنج می برند مفید می باشد.

خواص خرمالو
خرمالوی تازه دارای مقادیر مناسبی از مواد معدنی از جمله پتاسیم، منگنز،مس و فسفر است.خوب است بدانید که مس برای تولید گلبولهای قرمز خون لازم است.
خرمالو یک میوه اسیدی است بنابراین توصیه می شود این میوه را با معده خالی میل نفرمایید و بعد از غذا به عنوان دسر بخورید تا غذایتان هم بهتر هضم شود.

خواص خرمالو
خرمالو یک میوه شیرین و حاوی قند است بناباین افراد دیابتی در خوردن این میوه نباید زیاده روی کنند.
اگرچه خرمالو میوه بسیار مفیدی است اما خوردن بیش از یک تا دو خرمالوی نارس در روز توصیه نمی شود چون تانن موجود در آن یبوست را تشدید میکند. افراط در مصرف خرمالو موجب انسداد روده می شود و همچنین باعث افزایش وزن نیز می شود.

خواص خرمالو
مصرف خرمالوی گس و نرسیده توصیه نمی شود و بهتر است خرمالوی شیرین و رسیده برای مصرف انتخاب شود.